OK Bike! powraca do Kędzierzyna-Koźla

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

Wszystko już niemal gotowe. Od północy z wtorku na środę mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli znowu wypożyczać rowery. Do dyspozycji – jak w poprzednim sezonie – będzie 14 stacji i 84 rowery.

„W Kędzierzynie-Koźlu przybywa ścieżek rowerowych, panuje ogólna moda na zdrowy i aktywny tryb życia. Po udanym pilotażu w 2017 roku zdecydowaliśmy się podpisać dwuletnią umowę na funkcjonowanie systemu OK bike! Statystyki pokazują, że cieszą się one dużym zainteresowaniem” – mówi prezydent Sabina Nowosielska.

OK Bike! pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu już w 2017 roku jako program pilotażowy. W czerwcu ubiegłego roku uruchomiono pełnowymiarowy system składający się na początku z 10 stacji, a od lipca z 14 stacji i 84 rowerów. Przez zeszły sezon z rowerów skorzystano ponad 15 tysięcy razy.

„OK Bike! to przykład udanego programu pilotażowego, który przerodził się we w pełni funkcjonalny system roweru miejskiego. Przed nami kolejny sezon, w którym na pewno pozyskamy nowych użytkowników, którzy będą wykorzystywać rower na co dzień” – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.

Przed pierwszym wypożyczeniem należy zarejestrować się w systemie np. korzystając ze strony OKBike.pl. Osoby, które już posiadają konto Nextbike powinny się upewnić, czy znajduje się na nim co najmniej 10 złotych. To minimalna kwota umożliwiająca wypożyczenie roweru i to z niej ściągane są ewentualne opłaty. Warto pamiętać, że każde wypożyczenie, które nie przekracza 20 minut jest bezpłatne. Potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – 2 zł za pierwszą godzinę i po 4 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę jazdy.

Wypożyczenie roweru jest łatwe i intuicyjne. Można skorzystać z terminala stacji wypożyczeń – wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Posiadacze smartfonów mogą skorzystać z aplikacji mobilnej Nextbike. Po zalogowaniu wystarczy zeskanować kod QR z roweru i można udać się na przejażdżkę.

Dokładne instrukcje, cennik i mapa stacji OK Bike! Dostępne są na stacjach wypożyczeń i na stronie OKBike.pl.