Kędzierzyn-Koźle – zakończenie sezonu roweru miejskiego

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

Ponad 15 tysięcy wypożyczeń i niemal 2 tysiące zarejestrowanych użytkowników – to wynik pierwszego pełnowymiarowego sezonu OK bike! W tym roku rowery będzie można jeszcze wypożyczać do środy, 31 października. W przyszłym sezonie rowery na ulice powrócą 1 maja.

W tym roku rowery można było wypożyczać od 1 czerwca. Przez pierwszy miesiąc dostępnych było 10 stacji wypożyczeń i 60 rowerów, od lipca ich liczba wzrosła do 14 stacji i 84 rowerów. To pierwszy pełnowymiarowy sezon OK bike! po przeprowadzonym w ubiegłym roku udanym programie pilotażowym.

„W Kędzierzynie-Koźlu przybywa ścieżek rowerowych, panuje ogólna moda na zdrowy i aktywny tryb życia, a systemy wypożyczalni miejskich rowerów funkcjonujące w innych miastach cieszą się dużą popularnością, więc i my chcieliśmy sprawdzić, czy taki sam przyjmie się w naszym mieście. Po udanym pilotażu w 2017 roku zdecydowaliśmy się podpisać dwuletnią umowę na funkcjonowanie sytemu OK bike!. Statystyki pokazują, że cieszą się one dużym zainteresowaniem” – mówi prezydent Sabina Nowosielska.

W tym sezonie rowery najchętniej wypożyczano ze stacji Kędzierzyn Stacja Kolejowa, Hala Sportowa Śródmieście i Bolesława Krzywoustego. Użytkownicy najchętniej pokonywali trasę między stacjami Bolesława Krzywoustego a Kędzierzyn Stacja Kolejowa. Średni czas jednego wypożyczenia wynosił 14 minut i 36 sekund.

„OK Bike! to doskonały przykład, jak po udanym programie pilotażowym wdrożyć pełnowymiarowy system roweru miejskiego. Tegoroczne wyniki pokazują, że mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla nie traktują roweru miejskiego jak gadżet, czy ciekawostkę, tylko jak środek transportu publicznego. Cieszymy się, że OK bike! spełnia swoje zadania” – mów Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

OK bike! to drugi po Opole Bike system rowerowy w województwie. Za jego wdrożenie oraz bieżącą obsługę odpowiada Nextbike Polska, największy w naszym kraju operator systemów rowerów miejskich. Rowery może wypożyczyć każdy zarejestrowany w systemie użytkownik, pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Więcej informacji można znaleźć na stronie OKBike.pl.