Kędzierzyn-Koźle z nowymi rowerami i stacjami wypożyczeń

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

Od niedzieli, 1 lipca, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli korzystać z 4 nowych stacji wypożyczeń OK bike! i 24 nowych rowerów. Uzupełnią one 10 stacji i 60 rowerów, z których można korzystać od początku czerwca.

To już drugi sezon OK bike! W ubiegłym roku miasto wspólnie z Nextbike Polska przeprowadziło udany program pilotażowy. W tym roku OK bike! powrócił 1 czerwca z 10 samoobsługowymi stacjami wypożyczeń i 60 rowerami. Od 1 lipca będzie już można korzystać z 14 stacji i 84 rowerów.

Nowe stacje OK bike! uruchomione 1 lipca: Osiedle Sławięcice, Wojska Polskiego, Mieszka I i Osiedle Cisowa. Stacje uruchomione 1 czerwca: Osiedle Zachód, Plac Raciborski, Osiedle Kłodnica, Odrzańskie Ogrody, Plac Rodła, Kędzierzyn Stacja Kolejowa, Hala Sportowa Śródmieście, Hala Sportowa Azoty, Bolesława Krzywoustego i Osiedle Blachownia.

Z systemu OK bike! może skorzystać każdy zarejestrowany użytkownik tego lub dowolnego innego systemu Nextbike. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować na stronie OKBike.pl i wpłacić 10 zł opłaty inicjalnej, która jest niezbędna do wypożyczenia roweru. Rowery wypożyczamy wpisując w terminalu numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru jest całkowicie bezpłatne. Za wypożyczenie od 21 do 60 minut zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną godzinę wypożyczenia po 4 zł.

Regulamin, cennik i mapa stacji dostępne są na stronie OKBike.pl i na terminalach stacji wypożyczeń.