Rowery miejskie wracają do Kędzierzyna-Koźla

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

OK bike!, czyli system roweru miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu, powróci już 1 czerwca. Po udanym ubiegłorocznym programie pilotażowym w tym roku na początek do dyspozycji użytkowników będzie 10 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 60 rowerów. Wkrótce system zostanie dodatkowo rozbudowany.

Pilotaż systemu był bardzo udany. W sumie zarejestrowano 6804 wypożyczenia, z czego połowy dokonały osoby w przedziale wiekowym od 22 do 35 lat. W naszym mieście zarejestrowało się 658 nowych użytkowników. Średni czas jednego wypożyczenia wynosił 17 minut” – mówi zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło.

Kędzierzyn-Koźle to kolejne miasto, które po udanym programie pilotażowym postanowiło wdrożyć pełnowymiarowy system roweru miejskiego. W tym roku system uruchamiamy w dwóch turach – na początek 10 stacji i 60 rowerów, w drugim etapie kolejne 4 stacje i dodatkowe 24 rowery. Dzięki temu OK bike! będzie jeszcze bardziej praktycznym rozwiązaniem przy codziennych dojazdach” – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska, operatora OK bike!

Aby wypożyczyć rower, wystarczy zarejestrować się na stronie OKBike.pl i aktywować konto, wpłacając 10 zł opłaty inicjalnej, która jest niezbędna do wypożyczenia roweru. Posiadacze aktywnych kont założonych w ubiegłym sezonie lub w innym systemie Nextbike, np. w Opolu, Gliwicach, czy innym mieście, mogą z nich skorzystać. Rowery wypożyczamy wpisując w terminalu numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za wypożyczenie od 21 do 60 minut zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną godzinę wypożyczenia po 4 zł. 1 czerwca zostanie uruchomionych 10 stacji OK bike!: Osiedle Zachód, Plac Raciborski, Osiedle Kłodnica, Odrzańskie Ogrody, Plac Rodła, Kędzierzyn Stacja Kolejowa, Hala Sportowa Śródmieście, Hala Sportowa Azoty, Bolesława Krzywoustego i Osiedle Blachownia. Kolejne 4 (Osiedle Sławięcice, Wojska Polskiego, Mieszka I i Osiedle Cisowa) zostaną uruchomione 1 lipca.