Dzień bez samochodu – dzień z Rowerem Miejskim

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

W piątek godzina jazdy za darmo!
Z okazji Dnia Bez Samochodu Nextbike Polska przygotował dla użytkowników Opole Bike i OK bike! miłą niespodziankę. W najbliższy piątek w Opolu i Kędzierzynie-Koźlu nie będzie naliczana opłata przez całą pierwszą godzinę każdego wypożyczenia roweru.

Dzień bez samochodu jest kulminacyjnym momentem trwającego od soboty Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. „Dla rowerzystów to święto, podczas którego można cieszyć się ze zmian, które zaszły w miastach w ostatnich latach. To też moment, w którym przypominamy o potrzebie promowania alternatywnych wobec samochodów środków transportu – komunikacji miejskiej i rowerów” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Preferencyjny cennik będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z czwartku na piątek do 23:59 w piątek. Zamiast bezpłatnych pierwszych 20 minut wypożyczenia bezpłatna będzie cała godzina. Po jej przekroczeniu opłata będzie naliczana na zwykłych zasadach.

W Województwie Opolskim działają dwa systemy roweru publicznego: Opole bike, który powstał jako jeden z pierwszych w Polsce, i Ok bike!, czyli pilotażowy system roweru miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Korzysta z nich już 20 tysięcy osób, które tylko w tym roku wypożyczyły rowery ponad 58 tysięcy razy.