OK Bike! wystartuje 1 czerwca

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

Już w ten czwartek zostanie w Kędzierzynie-Koźlu uruchomiony pilotażowy system rowerów miejskich. OK Bike! to 6 stacji i 54 rowery. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z rowerów od 1 czerwca do końca września.
„Kędzierzyn-Koźle to pierwsze po Opolu miasto w województwie, które będzie testowało system rowerów miejskich” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – „Zaczynamy od 54 rowerów, ale jestem przekonany, że to tylko początek. Kędzierzyn-Koźle to bardzo sportowe miasto, rowery miejskie na pewno się przyjmą. Mam nadzieję, że zostaniemy tu na dobre.”
W systemie OK Bike! będzie działało 6 stacji: Kędzierzyn stacja kolejowa, Hala Sportowa, Odrzańskie ogrody, Rynek, Osiedle Zachód i Osiedle Piastów. Każda z nich wyposażona będzie w terminal służący do wypożyczania rowerów i 12 stojaków, w które wpinane będą rowery. Program pilotażowy potrwa do końca września.
Stacje wypożyczeń są samoobsługowe, z rowerów OK Bike! można korzystać przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej OK Bike! i zasilić swoje konto w systemie kwotą co najmniej 10 złotych, z której pobierane będą ewentualne opłaty za wypożyczenie. Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest zawsze bezpłatne, wypożyczenie do godziny kosztuje 2 złote, a każda kolejna godzina 4 złote.
By wypożyczyć rower, wystarczy wpisać na terminalu swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Trwa to zaledwie kilka sekund. Rower zwracamy wpinając go w elektrozamek na tej samej lub dowolnej innej stacji OK Bike!
Co ważne, jednorazowa rejestracja w systemie OK Bike! w Kędzierzynie-Koźlu umożliwi korzystanie z systemów rowerów miejskich Nextbike w całej Polsce i na świecie, m.in. w Opolu, Gliwicach, Katowicach, Warszawie, Berlinie i Dubaju. Osoby, które wcześniej założyły konto Nextbike w innym systemie, mogą zaś z niego korzystać w Kędzierzynie-Koźlu.